inspired by design

EKSPERCI RADZĄ.


Szkło lacobel.

Czy konieczne jest stosowanie hartowanego szkła lacobel w kuchni ?

Nie jest koniecznością ponieważ nie na każdej ścianie w kuchni występuje ryzyko nadmiernego nagrzewania szkła. Głównie dotyczy to ściany, przy której jest umieszczona kuchenka z palnikami gazowymi.

Można wówczas zastosować szkło hartowane, które będzie lakierowane co w efekcie będzie wyglądało jak szkło lacobel.


Zadaszenie ze szkła.

Czy istnieje możliwość zastosowania szkła, na którym nie widać zabrudzeń ?

Obecna dostępność szkła ze specjalną powłoką BIOCLEAN, którego producentem jest Glassolutions Saint Gobain pozwala zoptymalizować ten problem. Takie szkło w procesie produkcyjnym jest pokryte specjalną powłoką, której zadaniem jest samooczyszczenie. Dzięki temu przez oddziaływanie promieni UV zgromadzone na szkle zanieczyszczenia tracą swoją przyczepność i o wiele szybciej zostają zmyte przez opady atmosferyczne.


Balustrada szklana.

Czy szklana balustrada jest wytrzymała ? Czy jest to właściwe zabezpieczenie myśląc o bezpieczeństwie dzieci ?

Z całą pewnością odpowiem, że TAK. Szkło, które stosujemy w balustradach jest szkłem zawsze bezpiecznym i również laminowanym. Balustrady szklane są bardzo wytrzymałe na uderzenia oraz na działanie sił poziomych, spełniają przy tym określone wymagania wynikające z projektu oraz z przepisów. Szkło, okucia oraz systemy mocujące, które stosujemy do produkcji szklanych balustrad posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz jakości, dzięki temu jesteśmy pewni w 100%, że są bezpieczne.


Daszki szklane.

Czy jest możliwość wymiany płyty poliwęglanowej na szkło ?

Taka możliwość zawsze istnieje ale w tym przypadku ważniejszą kwestią jest zachowana konstrukcja zadaszenia. Szkło laminowane, jakie stosuje się w daszkach szklanych może osiągać wagę 40 kg/m² a także większą, więc pytanie na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć to, czy konstrukcja wytrzyma nowy ciężar pokrycia ? Warto zatem rozważyć nowy projekt, dzięki któremu nowy daszek szklany będzie prawidłowo zamontowany, będzie spełniał określoną wytrzymałość a przy tym będzie bardzo nowoczesny.


Kabina prysznicowa.

A jeśli jest instalacja ogrzewania podłogowego, to czy jest możliwy montaż kabiny, która nie ma brodzika ?

Nie ma żadnych przeszkód w montażu kabiny szklanej bezpośrednio na płytkach, nawet jeśli nie ma brodzika. Obecna technika kotwienia umożliwia nam montaż nie naruszając instalacji ogrzewania podłogowego. Z uwagi na obawę przed takim uszkodzeniem zalecamy wykonanie fotografii zdjęciowej podczas montażu instalacji ogrzewania. Jest to ogromne ułatwienie dla firm, które przeprowadzają montaż różnych elementów bezpośrednio do podłogi.


Balustrada całoszklana.

Czy można zamontować balustradę ze szkła bezpośrednio do stopni z drewna ?

To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które jest możliwe do wykonania. Należy jednak o tym pamiętać na etapie projektu schodów drewnianych. Doświadczenie zakładu stolarskiego w połączeniu z naszymi wytycznymi pozwolą przygotować odpowiedni przekrój stopni drewnianych, do których bez obawy można zamontować wybrane okucia do szkła. Takie balustrady szklane z pewnością są nowoczesnym projektem, który podkreśli design wnętrza.


Ścianki szklane.

Czy ściana ze szkła może mieć dobre parametry akustyczne ?

W nowoczesnych zabudowach ze szkła można stosować odpowiednio przygotowane szkło. Takie szkło pod nazwą Clip In, którego producentem jest Glassolutions Saint Gobain zapewnia transparentność szkła przy jednoczesnym zachowaniu ciszy i wytłumieniu pomieszczenia. Szklane ścianki w oparciu o przedstawiony system mogą zapewnić ochronę przed hałasem nawet do 45 dB.