inspired by design

Drzwi szklane


Przy aranżacji wnętrza należy pamiętać o tym, że istotną rolę odgrywa dzienne światło, którego źródłem nie tylko są okna ale również drzwi szklane. Taki rodzaj konstrukcji bardzo kusi projektantów wnętrz i inwestorów swoimi możliwościami dekoracyjnymi oraz praktycznymi, co daje możliwość otworzenia się na więcej światła oraz optycznego powiększenia przestrzeni. Drzwi wykonane są w całości ze szkła, najczęściej hartowanego, które można podzielić na rozwierane, przesuwane i wahadłowe.

Skrzydła mogą być zamontowane w ościeżnicy aluminiowej, drewnianej a także z płyty np. MDF, bezpośrednio do ściany oraz w ścianach szklanych. Występują również modele bez ościeżnicy, które montuje się za pomocą odpowiednich zawiasów bądź wykorzystując samozamykacze podłogowe. Takie rozwiązanie stosujemy w miejscach, w których chcemy uzyskać efekt największej przepuszczalności światła.

Natomiast drzwi przesuwane otwierają a dokładniej mówiąc przesuwają się na ścianę bądź do kasety zamontowanej wewnątrz ściany.

Konstrukcje całoszklane modeluje się do konkretnego projektu, ponieważ szkło hartowane nie może być obrabiane mechanicznie po procesie obróbki termicznej.


Zalety drzwi szklanych: